• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

• 30 kwietnia odbyła się w szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 8 przedstawili  krótki program artystyczny. Wierszem oraz piosenką uczcili pamięć wydarzenia sprzed 233 lat. Zebrani w sali gimnastycznej obejrzeli też prelekcję na temat świąt majowych: pracy,  flagi narodowej oraz konstytucji obchodzonych kolejno: pierwszego, drugiego i trzeciego maja. Poznali historie tych świąt i formy ich obchodów.

• Dzień Ziemi. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 22 kwietnia odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Ziemi  oraz Dniem Książki.

Na tę okoliczność uczniowie z klasy V i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili wiersze o tematyce ekologicznej. Zaśpiewali piosenki "Moja planeta'', "Przepis na piękną Ziemię. Przypomnieli historię tego święta. W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi. W naszej szkole w tym dniu odbywa się akademia oraz akcja "Sprzątania Ziemi''.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Świętują wtedy autorzy, wydawnictwa, księgarnie, biblioteki ale przede wszystkim jest to dzień czytelników. To największe wydarzenie tego rodzaju na świecie. O jego skali świadczą chociażby liczby - święto jest obchodzone w ponad 100 krajach! W naszej szkole odbyła się akademia pt.: "Sąd nad książką'' . Uczniowie klasy VII przenieśli nas na salę sądową. Przedmiotem rozprawy była książka i rozważania, czy  jest ona czlowiekowi potrzebna we wsółczesnym świecie. Jako świadków powołano również uczniów klasy I, którzy wypowiedzieli się, że książki szanują i kochają. Pierwszaki zaśpiewali "Baju baj książeczko''. Przypomniano historię książki oraz dane statystyczne dotyczące czytelnictwa.

• "Balladyna" scenicznie

• 19 kwietnia uczniowie klasy siódmej i ósmej wybrali się na przedstawienie teatralne na podstawie utworu Juliusza Słowackiego. Byliśmy ciekawi, czy sztuka bardzo różni się od doskonale znanej nam tragedii. Dzięki grze kilku aktorów przenieśliśmy się w legendarne czasy rządów Popiela IV. Na uwagę zasługiwały przede wszystkim efekty specjalne. Muzyka świetnie podkreślała wydarzenia rozgrywające się na scenie. Niemałą rolę odgrywało także światło, które w zależności od sceny ciągle się zmieniało. W czasie zabójstw czerwona poświata zalewała scenę i widownię, jak krew kolejnych ofiar głównej bohaterki.

Wizyta w teatrze to dobra okazja dla ósmoklasistów na powtórkę przed egzaminem, ale też inna forma zajęć - odskocznia od codziennej szkolnej monotonni. Ponadto obcowanie z aktorem, żywym słowem to czysta przyjemność.

• Dzień zdrowia

• 16 kwietnia 2024r. odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia. Z tej okazji szkołę odwiedziła pani pielęgniarka Teresa Sasak i pani dietetyk Anna Błońska. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Pani pielęgniarka  rozmawiała z uczniami na temat zasad zdrowego odżywiania oraz konieczności dbania o higienę osobistą. Pani dietetyk przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Uczniowie dowiedzieli się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania. Aby zachęcić do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało, uczennice starszych klas: Marika Rzadkowska, Magdalena Masternak i Milena Rycąbel zaprosiły wszystkie klasy do wspólnych ćwiczeń i poprowadziły aerobik. Ponadto każda z klas przygotowała przepyszne, świeże, zdrowe przekąski w postaci: kanapeczek, szaszłyków, sałatek, soków, przekąsek, muffinek, ciasteczek, winogronowych jeży, owocowych koreczków. Przyrządzone zdrowe przekąski wszystkim bardzo smakowały, w dodatku wyglądały przepięknie.

• Gminny Turniej Mitologiczny

• 11 kwietnia po raz osiemnasty odbył się Gminny Turniej Miitologiczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Łagowie. Wzięli w nim udział śmiałkowie z klas piątych z Łagowa, Zbelutki i Piotrowa. Wykazali się wiedzą z zakresu mitologii greckiej, a pytań było aż 250.

Naszą szkołę reprezentował Michał Biesiada, który opanował paniczny strach i w finałowej rywalizacji zajął III miejsce. Gratulujemy wygranej!