• Spotkanie z pielęgniarką szkolną

• 29 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z pielęgniarką, panią Teresą Sasak. Spotkanie miało na celu wzbogacić i utrwalić wiedzę uczniów na temat sposobów dbania o własne zdrowie oraz przekonać, że stan naszego zdrowia zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przekazała uczniom, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Zdrowa kanapka powinna być elementem zdrowej diety, dlatego tego dnia uczniowie własnoręcznie przygotowali kanapki, które były nie tylko smaczne i pięknie ozdobione, ale przede wszystkim zdrowe. Warto pamiętać, że jesteśmy tym, co zjemy.

• Święto Konstytucji 3-go maja

• „Opowiedz nam, moja Ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym, o latach znaczonych blizną, na wiekach chwały i sławy!”

Za nami weekend majowy dla wielu z nas był to przede wszystkim czas odpoczynku, jednak w kalendarzu zaznaczono kilka ważnych dat, o których warto pamiętać. Jedną z nich jest 3 maja. Dlatego też  po powrocie do szkoły uczniowie klasy ósmej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dotyczący historii uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, zwanej Konstytucją 3 maja.  Przypomnieli  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. W trakcie występu recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki patriotyczne związane z tym wiekopomnym wydarzeniem. Zajrzeliśmy także do zamku królewskiego w Warszawie, gdzie powstał ten dokument i gdzie został uchwalony. Na zakończenie ósmoklasiści zaśpiewali pełną optymizmu piosenkę o tym, za co kochają Polskę. Była to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomnienie.

Pani Dyrektor podziękowała ósmoklasistom oraz nauczycielom koordynującym za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Pogratulowała także uczennicy klasy pierwszej, Gabrysi Wasik pięknego występu wokalnego.

• Akademia z okazji Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Książki

• 25 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Światowego Dnia Książki oraz Dnia Ziemi. Światowy Dzień Książki obchodzony jest corocznie 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku i ma na celu promocję czytelnictwa oraz ochronę własności praw autorskich. Na tę okoliczność uczniowie klasy VI przygotowali przedstawienie pt. "Wesoły świat Jana Brzechwy''. Zaśpiewali znaną z dzieciństa piosenkę "Witajcie w naszej bajce''. Pokazali prezentację pt. "Historia książki i piśmiennictwa". Przygotowanie akademii: pani Agata Pietrzyk i Grażyna Lisińska .

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Jak co roku nasza szkoła podjęła szereg inicjatyw. Klasa V na tę okoliczność przygotowała przedstawienie ukazujące troskę o niebieską planetę. Podkreślono zasady prawidłowej segregacji śmieci, zaśpiewali piosenki: "Moja planeta '', "Ekorock'', "Sprzatam w rytmie reggae’’. Przygotowanie artystyczne - pani Justyna Maj.