• Dzień Chłopaka- klasa IV

• Dzień Chłopaka klasa IV spędziła aktywnie, biorąc udział w pełnych emocji rozgrywkach na jedynej w Kielcach arenie do gry w paintball laserowy Laser Space. Pod kierunkiem animatorów,  w duchu zdrowej rywalizacji uczniowie uczyli się nie tylko zasad fairplay, ale także działania w grupie, a wszystko to w nowoczesnych salach wyposażonych w profesjonalny sprzęt m.in. do kreowania wirtualnej rzeczywistości. Z okazji Dnia Chłopaka nie mogło zabraknąć konkurencji, w której chłopcy rywalizowali z dziewczynami. Pomimo tego, że aktywności z wykorzystaniem nowoczesnych technologii są domeną chłopców, dziewczyny stanęły na wysokości zadania i były godnymi przeciwnikami dla swych „rywali.” Czwartoklasiści chociaż zmęczeni aktywną rozrywką. Zgodnie stwierdzili, że bardzo dobrze się bawili i ten dzień na pewno na długo zapisze się w ich pamięci.

• #BiegFairPlay

• W dniu 7 września 2022r. odbył się w naszej szkole Bieg Fair Play Inicjatorami biegu, promujący wartości etyczne w sporcie i w życiu, jest Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOL. W biegu uczestniczyli uczniowie klas I- VIII. Bieg poprzedzony był pogadanką na temat zasad Fair Play w sporcie. Uczniowie z humorem i dużą ochotą uczestniczyli w tej akcji, dobrze się przy tym bawiąc.

Grajmy fair, grajmy razem!

• Szkoła Rysunku

Serdecznie zapraszamy młodzież na zajęcia:

Rysunek Postaci ANIME (wiek: 9+) rozpiska zajęć i tematy na: https://rysujemy.online/lekcje-online/

Rysunek Postaci PLUS (wiek: 12+) rozpiska zajęć i tematy na: https://rysujemy.online/lekcje-online/

Zajęcia odbywają się przez Internet, dzięki czemu możesz dołączyć niezależnie od miejsca zamieszkania. Aby wziąć udział w zajęciach potrzebujesz: komputer lub mobilne urządzenie, dostęp do Internetu oraz kartkę i ołówek. Zaproszenie do zajęć otrzymasz na adres mailowy, nie potrzebujesz żadnej aplikacji, połączysz się przy użyciu dowolnej przeglądarki.

Zajęcia odbywają się co tydzień (do wyboru) we wtorek, czwartek lub sobotę. Godziny i grupy dostępne na stronie www.

Zapisujemy się przez https://rysujemy.online/ . Nabór trwa do końca września. Start zajęć 1 października.

Cena zajęć – dla uczniów Szkoły obowiązuje rabat -25%. KOD RABATOWY: szkola22

Rysunek Postaci Anime: cena normalna= 33 zł/lekcja, cena z rabatem= 25 zł/lekcja.

Rysunek Postaci PLUS: cena normalna=38 zł/lekcja, cena z rabatem= 28,5 zł\lekcja.

Płatności dokonujemy z góry za 1 pakiet lekcji (11 lekcji-RPPlus, 10 lekcji-RPAnime).

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, potwierdzający zdobyte umiejętności a przede wszystkim otworzy drzwi do pracy w artystycznych zawodach.

Zapisz się na https://rysujemy.online/ !

• Konkurs plastyczny

• W związku z realizacją VI edycji ,,Programu edukacja ekologiczna dla gmin Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2022 r." zapraszam wszystkich uczniów szkół na terenie gminy Łagów do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Rok bez smogu w Górach Świętokrzyskich”.W załączeniu przekazuję Państwu regulaminy konkursów dla poszczególnych grup wiekowych oraz ankiety zgłoszenia udziału w konkursach.Prace konkursowe, zgodnie z regulaminem należy dostarczyć do dnia 16.09.2022r. do Urzędu Miasta i Gminy w Łagowie , piętro II, pok. 53 lub 54.Szczegółowych informacji w sprawie konkursu udzielają:- Pan Paweł Wikło tel.41 302 50 94- Pani Ewelina Dąbrowska tel. 41 343 70 54 wew. 307- Pani Agnieszka Sadłocha tel. 41 343 70 54 wew. 306

• Smog? Nie, dziękuję.

• W związku z udziałem naszej placówki w projekcie „Edukacyjna Sieć Antysmogowa” na ścianie od strony parkingu został zamontowany czujnik smogu oraz tablica LED do wyświetlania wyników pomiaru. Teraz każdy, kto zawita do naszej szkoły może sprawdzić na przykład  aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz.

ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza, który jest realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Najważniejszym celem tego projektu jest edukacja dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz społeczności lokalnej z zakresu przyczyn powstawania smogu, jego wpływu na zdrowie oraz w obszarze ochrony czystości powietrza. Dzięki projektowi możemy wspólnie zastanowić się, co jesteśmy w stanie zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.