• W ławce ze Shrekiem

• 28 października nasza szkoła zmieniła się w bajkową krainę.  Samorząd Uczniowski zorganizował dzień ulubionej postaci fikcyjnej. W zabawie wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Przebrali się za ulubionych bohaterów bajek i filmów. Na szkolnych korytarzach można było spotkać między innymi: wróżki, księżniczki, kota w butach, Czerwonego Kapturka czy Shreka. Dzień zakończyliśmy bajkowym balem, w którym każdy chętnie wziął udział. W końcu nie zawsze jest okazja zatańczyć w parze z księżniczką czy z Anią Shirley.

• Pasowanie na ucznia

• 27 października 2022 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Łagów, pan Paweł Marwicki oraz kierownik Centrum Usług Wspólnych, pani Luiza Szyndlarewicz. Pojawili się także rodzice naszych pierwszoklasistów.

Dzieci zaprezentowały część artystyczną, wykazując się podczas występu wiedzą o Polsce, a także na temat bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Następnie pani dyrektor Elżbieta Ginał dokonała aktu pasowania pierwszaków na uczniów szkoły. Pan Burmistrz złożył im życzenia i wręczył drobne upominki. Rodzice podziękowali zaproszonym gościom i pani dyrektor, czego wyrazem były bukiety kwiatów. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

• "Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać"

• 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawców: Haliny Łuckiej i Wiesławy Ziei. Mali artyści zadedykowali przybyłym nauczycielom emerytom: Ewie Gałce i Barbarze Sroce oraz wszystkim pracownikom szkoły wiersze, piosenki i taniec jako podziękowanie za pracę z nimi i dla nich. Odzwierciedleniem wdzięczności dzieci za trud i poświęcenie wychowawców, nauczycieli i pracowników obsługi był bukiet kwiatów złożony na ręce pani dyrektor Elżbiety Ginał. Uroczystość zakończyła się tańcem w wykonaniu Weroniki Rzadkowskiej z partnerem Franciszkiem Brożyną oraz życzeniami złożonymi przez panią dyrektor szkoły.

• Dyktando z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Z okazji Święta Edukacji Narodowej serwis  www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami.

Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022r.  Zostanie rozegrane w  online, a więc do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Istotne jest także, aby mieć możliwość skorzystania ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na szkolnej lekcji.

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między godziną 18:00 a 19:00 14 października.  Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać tak, aby każdy uczestnik mógł dostosować tempo do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody.

Powodzenia!

Zespół Dyktanda.pl