• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 28.03.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowanym Przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów przy udziale Komendy Miejskiej PSP w Kielcach. W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali: Sandra Masternak, Kacper Piotrowicz, Weronika Rycąbel z klas starszych oraz Alicja Wiącek, Kacper Kargul, Michał Biesiada z klas młodszych. Alicja Wiącek zajęła pierwsze miejsce w kategorii I-IV i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych w Kielcach.

Gratulujemy!

• Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

• 23 marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia „Pasowanie uczniów klasy I na czytelników''. Na tę okoliczność uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie na motywach Baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Artyści zaśpiewali „Ach! Calineczko'”, „My cię ocalimy”, „To ja Calineczka”. Po przedstawieniu uczniowie klasy I odpowiedzieli na pytania dotyczące baśni, poznali „Życzenia książki”. W nagrodę otrzymali dyplom czytelnika. Na zakończenie Marika Rzadkowska i Wiktor Włodarczyk zatańczyli przepięknie rumbę.

• Pożegnanie zimy

•     Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni. 21 marca każdego roku obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny.

W tym roku wiosna uporała się z zimową aurą i przywitała nas piękną pogodą. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki wyszli jej na spotkanie.  Najpierw spalili kukłę Marzanny.  Tym samym pożegnali zimę i powitali nową porę roku – wiosnę, a następnie wesoło bawili się przy wspólnym ognisku.

• Solidarni z Ukrainą

• Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki wielkim sercom i chęci pomocy w przeciągu kilku dni do szkoły została dostarczona ogromna liczba produktów. Uczniowie przynosili najpotrzebniejsze rzeczy: żywność trwałą, środki pielęgnacyjne i higieniczne, mydła, żele, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy dziecięce, ręczniki, proszki do prania, koce, zabawki, itp.

Pani Dyrektor dziękuje wszystkim ofiarodawcom za ogromne serce i życzliwość.