• Czarowali słowem

• 24 kwietnia siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim "Czarujemy słowem" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Łagowie. Byli to: Karolina Kołbuc, Michał Biesiada, Gabriela Pietrzyk, Alicja Wiącek, Martyna Forma, Malwina Łata oraz Rozalia Machul. Okazuje się, że pamięciowe opanowanie tekstu to tylko jedno z wyzwań, z którymi trzeba było się zmierzyć. Najważniejsze to opanować tremę i wykreować przed słuchaczami obraz świata, w który - dzięki umięjętnościom głosowym i interpretacyjnym recytatora - z chęcią się zagłębią i zobaczą go oczami swojej wyobraźni.

Martyna Forma dzięki interpretacji wiersza Horacego "Pieśń III, 30" zdobyła III miejsce, zaś Michał Biesiada uzyskał wyróżnienie za "Spóźnionego słowika"  Juliana Tuwima.

Gratulujemy!

• "Czyste Góry Świętokrzyskie"

• W piątek, 21 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Czyste Góry Świętokrzyskie”. Sprzątanie rozpoczęli w miejscowości Orłowiny, poprzez Górę Kiełki aż do Sędka. Po przebyciu trasy na mecie czekał na uczniów poczęstunek oraz upominki przekazane przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Łagów Zbigniewa Meduckiego.

• Wycieczka VIII klasy

• 18 kwietnia 2023r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wyjeździe na kręgle w Kielcach. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym sportem, ale szybko połknęli bakcyla.

Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.  Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.

• Spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy

• Dziś naszą szkołę odwiedzili pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach - pani Magdalena Karwat-Kasińska, dyrektor PUP oraz doradcy zawodowi: Ewa Piotrowska-Szpara i Grzegorz Kot. Spotkali się z uczniami klasy ósmej, aby porozmawiać z nimi o tym, co jest istotne i co należy wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu własnej drogi dotyczącej planowania kariery.