• Pomagamy

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się i razem usypali 23 Wielką Górę Grosza. Dzięki tej akcji uczniowie czuli potrzebę pomagania „dzieciom, które są w trudnej sytuacji” i nie mieszkają z rodzicami. To dla nich zebrali Górę Grosza. Dzięki temu uczniowie jeszcze bardziej zrozumieli, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci oraz jeszcze żywiej uświadomiły się, co to znaczy wzajemna pomoc. Każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Zabrane monety zostały spakowane i wysłane na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do zmiany losów wielu dzieci i rodziców.

• Zimna woda zdrowia doda

• O tym, że warto pić wodę, wiedzą chyba wszyscy. Odpowiednie nawodnienie organizmu wpływa na nasze zdrowie i kondycję całego ciała. Człowiek składa się przecież w około 70% z wody: stanowi ona jeden z podstawowych materiałów budulcowych komórek organizmu. Dzięki niej komórki mogą transportować i wykorzystywać składniki odżywcze, jak również tlen.

W ostatnim czasie duży nacisk kładzie się też na ekologię, dlatego kupowanie wody w butelce plastikowej coraz częściej zastępuje się piciem wody z kranu.  Dlatego też w naszej szkole z inicjatywy prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Łagowie, pana Pawła Kudłacza stanęła stacja filtrująca wodę, dzięki której możemy czerpać do bidonów, butelek i kubków ożywczy płyn.

Dziękujemy!

• Konkurs wiedzy pożarniczej

• 29 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Spośród naszych reprezentantów najwyższe - drugie miejsce zajęła Amelia Kwiatkowska, uczennica klasy IV. Poza nią w konkursowe szranki  stanęli również: Alicja Wiacek, Kacper Kargul, Filip Kuca, Filip Kargul, Michał Biesiada. Opiekunem była pani Grażyna Lisińska. Gratulujemy!

• Spotkanie z przedstawicielem Policji

• 22 marca odwiedziła nas pani Natalia Poloczek, dzielnicowa z Komisariatu Policji w Rakowie. Omówiła z uczniami kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle najnowszych przepisów prawa.

• Wiosna, ach to ty!

• Za nami Dzień Samorządu Uczniowskiego. Było wesoło, kolorowo, sportowo i bardzo kreatywnie. Stwierdzamy, że MACIE TALENT! No i czasem czyjaś twarz brzmi znajomo ;)

Uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki tradycyjnie wypędzali zimę i witali wiosnę na zewnątrz. Potwierdzamy - Marzanna już opuściła naszą szkołę.