• Zabawa choinkowa

• Dopiero witaliśmy nowy rok szkolny, a tu już przyszedł czas na podsumowanie pierwszego półrocza. Zanim jednak rozpoczęły się ferie, w naszej szkole odbyła się tradycyjna zabawa choinkowa. Podczas balu uczniowie klasy ósmej zaprezentowali przygotowany układ taneczny do melodii poloneza i belgijki. Ich występ został nagrodzony brawami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zabawy. Wszystkim uczniom życzymy udanych ferii i bezpiecznego odpoczynku. Ładujcie baterie na nowe półrocze!

• Party loading

• Ostatni tydzień przed feriami uczniowie i rodzice pracowali w pocie czoła nad przygotowaniem zabawy choinkowej. Stan oceniamy na  zaawansowany :) Level - 10, poziom - hard ;)

• "Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie”

• 25 stycznia 2023 r. uczennice Szkoły Podstawowej w Zbelutce: Łata Malwina kl. VII, Machul Rozalia kl. VII, Wójtowicz Kamila kl. VIII brały udział w Powiatowym Konkursie Historycznym pt.: ,,Gloria Victis. Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie ". Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach im. gen. Józefa Hauke Bosaka wspólnie z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania.  Uczennice rozwiązywały test na platformie internetowej. W czasie oczekiwania na podsumowanie konkursu odbyło się spotkanie z dowódcą grupy rekonstrukcji historycznej Robertem Osińskim, który w wykładzie przedstawił historię ,,Pułku Żuawów Śmierci ".

Patronat nad konkursem objął:

Kurator Oświaty w Kielcach

Starosta Powiatu Kielce

Prezydent Miasta Kielce

• Dzień Babci i Dziadka na słodko, nasercowo i zabawnie

• Tegoroczną inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowali uczniowie klasy IV i V.

Motywem przewodnim całego przedstawienia było hasło „Jak postawić babcię na nogi.” Uczniowie w zabawny sposób pokazali problemy zdrowotne tytułowej babci, która nie może ruszyć się z łóżka – wszystko ją boli. Starania dziadka, który porusza cały świat, nie przynoszą rezultatu. Ale... od czego są wnuczęta? To one przynoszą ulgę w jej dolegliwościach, „słodzą” babci i dziadkowi. W końcu przesyłają buziaki – słodziaki. Całe przedstawienie ubrane w humor, wzbogacone przyśpiewkami o babci i dziadku dostarczyło obecnym na uroczystości seniorom wielu wzruszeń.

Nad przygotowaniem wokalno-aktorskim uczniów czuwały panie Justyna Maj i Justyna Gach.

• Pokaz iluzjonisty

• 18 stycznia 2023 roku naszą szkołę odwiedził iluzjonista. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli pokaz. Było ciekawie i intrygująco. Możemy powiedzieć, że dzieciaki były oczarowane jego występem.