• Uroczyste zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

• „Kto wie, co z nami będzie … . Chcielibyśmy, aby w pamięci pozostały te wesołe i lepsze chwile (…). Wspomnijcie nas czasem.” Tymi słowami w dniu 23 czerwca 2022 r. ósmoklasiści pożegnali społeczność Szkoły Podstawowej w Zbelutce.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klasy VIII rozpoczęła się od odtańczenia przez nich poloneza. Po odśpiewaniu hymnu państwowego ósmoklasiści  złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zaprezentowali humorystyczny program artystyczny zatytułowany „To były piękne dni.” W kilku scenkach uczniowie pokazali publiczności w zabawny sposób, z przymrużeniem oka, a nawet – ironią, jak wygląda życie przeciętnego ucznia. W inscenizacji nie mogło zabraknąć etapu zdalnego nauczania oraz najtrudniejszego momentu w życiu każdego ucznia szkoły podstawowej – egzaminu ósmoklasisty.

Scenariusz przedstawienia przeplatały melodie znanych i lubianych przebojów, między innymi: Najtrudniejszy pierwszy krok, Chłopaki nie płaczą, Mój przyjacielu, Mam tę moc, Mniej niż zero, Cudownych rodziców mam. Na zakończenie przedstawienia ósmoklasiści zaśpiewali piosenkę pożegnalną do melodii popularnego utworu „Mamma Mia ” z repertuaru zespołu Abba.

Dopełnieniem tego pełnego wrażeń artystycznych wydarzenia był niezapomniany występ pary tanecznej uczennicy klasy VIII Natalii Zdziebło oraz towarzyszącego jej partnera Ksawerego Kraski – tancerzy Akademii Tańca Kamili Drezno.

Po części artystycznej pani Dyrektor Elżbieta Ginał zaprezentowała wyniki nauczania w klasie VIII, osiągnięcia uczniów, wręczyła świadectwa i nagrody oraz podziękowała za współpracę rodzicom.

Siedmiu najzdolniejszych uczniów klasy VIII otrzymało stypendia ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów. Nagrodzeni zostali: Ewelina Łucka, Agata Forma, Emilia Sławska, Weronika Sławska, Aleksandra Stępień, Natalia Zdziebło oraz Kacper Piotrowicz.

Wszystkim Absolwentom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej i życzymy sukcesów w dalszej edukacji oraz dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

• Egzamin na kartę rowerową

• W dniu 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową do którego przystąpiło 9 uczniów klasy IV.  Egzamin odbył się pod nadzorem dzielnicowej asp. Natalii Poloczek.

Uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie przejechali bezbłędnie tor dzięki czemu na nadchodzące wakacje wyruszą w trasę jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego.

• Dzień Dziecka

• Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy.

W naszej szkole Dzień Dziecka  rozpoczął się od przemówienia, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Ginał, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia oraz życzyła wspaniałej zabawy.

O godzinie 9.00 rozpoczęły się liczne konkursy i zabawy, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Zostały rozegrane mecz w piłkę nożną gdzie zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIII.

Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów. Mimo, że aura tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników, przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.