• „Bóg się rodzi, moc truchleje”

• W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka. Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy siódmej przy współudziale klasy czwartej oraz solistek z klasy piątej i pierwszej. Inscenizację, oprócz uczniów i kadry pedagogicznej,  obejrzeli zaproszeni goście: burmistrz Paweł Marwicki, kierownik CUW Luiza Szyndlarewicz, radny powiatu Bogdan Gierada, radni i sołtysi z Nowej Zbelutki i Starej Zbelutki, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Włodarczyk oraz przedstawiciel emerytowanych pracowników szkoły – pani Barbara Sroka. Na to przedstawienie przybyli także rodzice małych aktorów.

Przygotowane przez uczniów jasełka opowiadały o odwiecznym konflikcie dobra ze złem w kontekście świąt Bożego Narodzenia. Prócz aniołów, pasterzy i monarchów wędrujących za gwiazdą na scenie pokazał się owładnięty myślą o groźbie utraty władzy Herod, któremu kolejne posunięcia i działania podpowiadał diabeł. Owacją został przyjęty występ Gabrysi Wasik, która wykonała pastorałkę „Oj maluśki, maluśki”. Przedstawienie stało na wysokim poziomie artystycznym i ostatecznie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Na koniec przedstawiciele władz oraz dyrektor szkoły, pani Elżbieta Ginał złożyli zebranym świąteczne życzenia, aby nadchodzący czas przyniósł odpoczynek i wytchnienie od obowiązków szkolnych, a spotkania rodzinne przebiegały w spokojnej, pełnej zrozumienia i miłosci atmosferze.

Jasełka (scenariusz oraz scenografię) przygotowała pani Wiesława Siwonia z klasą siódmą przy wsparciu katechetki, pani Doroty Pastuszyńskiej. O przygotowanie muzyczne zadbała pani Elżbieta Ginał. Nadzór nad sprzętem nagłaśniającym oraz emisją kolejnych utworów muzycznych pełniła pani Patrycja Zbąska. Zdjęcia wykonał Igor Szafrański.

• Mikołajki VIII klasy

• W dniu 20.12.2022r. klasa VIII wzięła udział w wycieczce do Kielc do kina Helios z okazji mikołajek. Podróż nasza nie obyła się bez przeszkód. Z powodu oblodzenia drogi autobus szkolny nie dojechał. Na całe szczęście cześć uczniów dowieźli rodzice do Łagowa na autobus miejski. Z resztą do Łagowa dojechaliśmy kursowym busem. Dalsza podróż odbyła się już według planu. Uczniowie obejrzeli film pt. ”Mecz o wszystko”, a następnie mieli troszkę czasu wolnego na przedświąteczne zakupy. Na zakończenie udaliśmy się w drogę powrotną również autobusem linii 206.

• Lekcja historii w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

• 15 grudnia 2022 r. uczniowie klasy VII i VIII ze szkoły w Piotrowie i Zbelutce wyjechali do placówki muzealno-edukacyjnej w Kielcach. Jest to Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej znajdujący się w pomieszczeniach dawnego więzienia przy ulicy Zamkowej, określany również jako Wzgórze Zamkowe.

Zajęcia edukacyjne odbyły się w nowoczesnej multimedialnej przestrzeni ekspozycyjnej, która prezentuje dokonania naszych przodków - od powstania kościuszkowskiego po okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.  Uczniowie brali też udział w warsztatach poświęconych tematyce powstania styczniowego. Przybliżyli sobie wiedzę z zakresu historii na podstawie map i eksponatów poza szkolną ławką. Zajęcia metodami aktywizującymi z uwzględnieniem nauczania interaktywnego poprowadził mgr Artur Szlufik - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

• Gminny Turniej Tenisa Stołowego

• 09.12.2022 roku w Szkole Podstawowej w Zbelutce odbył się „Gminny Turniej Tenisa Stołowego”. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z trzech szkół: SP Łagów, SP Piotrów, SP Zbelutka. Po kilku godzinach tenisowej rywalizacji na nowej hali sportowej klasyfikacja wyglądała następująco:

Kategoria chłopcy klasy VII-VIII                                  Kategoria dziewczęta klasy VII-VIII

I miejsce SP Łagów                                                        I miejsce SP Łagów

II miejsce SP Zbelutka                                                   II miejsce SP Zbelutka

III miejsce SP Piotrów

Kategoria chłopcy klasy IV-VI                                     Kategoria dziewczęta klasy IV-VI

I miejsce SP Łagów                                                        I miejsce SP Zbelutka

II miejsce SP Zbelutka                                                   II miejsce SP Piotrów

III miejsce SP Piotrów

Dziękujemy zawodnikom i opiekunom za sportową rywalizację i zapraszamy za rok.

Zawodnicy reprezentujący szkołę:

Szafrański Igor, Sitarski Michał, Włodarczyk Ksawery, Kargul Katarzyna, Rycąbel Milena, Rzadkowska Marika, Pietrzyk Gabriela, Wiącek Alicja, Łata Michał, Kuca Filip, Lasek Filip.