• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym, bądź posiadali żółte akcenty. Kolor ten kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, utożsamiamy go z radością, szczęściem. Na korytarzu pojawiła się gazetka zachęcająca do okazywania życzliwości oraz pozytywne hasła, które można było przekazać innej osobie. Sprawiły one wiele radości i uśmiechu na twarzy naszych uczniów. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia że świat wokół nas staje się radosny i piękniejszy.

„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”.

• Dzień Czystego Powietrza

• Na 14 listopada 2023 roku przypada Dzień Czystego Powietrza. W naszej szkole w ramach obchodów tego wydarzenia w klasach III - VIII odbyły się zajęcia o smogu, podczas których korzystano z materiałów przygotowanych przez Edukacyjną Sieć Antysmogową, realizując tym samym cyfrową edukację ekologiczną.

Podczas apelu przedstawiono dane statystyczne dotyczące smogu w Polsce oraz fakty na temat zanieczyszczonego powietrza i jego wpływu na nasze zdrowie. Zaproponowano uczniom, aby jak najmniej korzytali ze środków transportu do szkoły na rzecz roweru, pieszej wędrówki, hulajnogi czy rolek. Ogłoszono również konkurs plastyczny pt. "Czyste powietrze to zdrowy człowiek".

Ten dzień przypomniał uczniom, czym jest smog i jak powstaje, jakie skutki przynosi wdychanie pyłów zawieszonych w zanieczyszczonym powietrzu.

• Gminne obchody Święta Niepodległości

• 11 listopada, w sobotę uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przed nabożeństwem w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Łagowie zaprezentowali z rówieśnikami ze szkoły podstawowej w Piotrowie montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Następnie wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny.

Zdjęcia - pani Anna Kedziora