• Wycieczka klas IV-VI

          • 9 kwietnia uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w wycieczce do parku rozrywki Happy Jumper w Kielcach. Uczestnicy po krótkiej rozgrzewce z instruktorem mieli do dyspozycji trampoliny, zjeżdżalnie, boiska i inne atrakcje dostępne w obiekcie. Po wyczerpującej godzinie szaleństw, przeszliśmy uzupełnić straconą energię do McDonalds'a. Zadowoleni i najedzeni ruszyliśmy w drogę powrotną.

          • Siła żywego słowa

          • 27 marca po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej w Łagowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Małgosia Pietrzyk, Ania Religa, Weronika Rzadkowska, Julia Sobieraj, Piotr Sławski oraz Michał Biesiada.

            Poza nimi zgłosiło się jeszcze 21 recytatorów, którzy przekonani byli o sile żywego słowa i swoich możliwościach. Uczestnikom towarzyszyły wielkie emocje i trema. Jury z uwagą przysłuchiwało się prezentacjom, po czym wyłoniło zwycięzców. Michał Biesiada, uczeń klasy piątej zajął pierwsze miejsce dzięki interpretacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna ”Wrrr…”. Na najwyższym stopniu podium stanął z koleżanką ze szkoły w Piotrowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najwyżej ocenieni dodatkowo nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

          • Gminny Konkurs Recytatorski

          • 25 marca 2024 r. po raz kolejny uczniowie klas I, II i III naszej szkoły wzięli udział w XX Gminnym Konkursie Recytatorskim w Łagowie. Pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Wiesławy Ziei, pani Katarzyny Gałki-Jędras oraz pani Haliny Łuckiej przygotowali różnorodne utwory znanych i mniej znanych autorów. Wśród uczestników II miejsce zdobył Wiktor Woźnicki, III miejsce Natalia Łata oraz przyznano dwa wyróżnienia dla Leny Bąk i Liliany Rzadkowskiej. Poza wymienionymi dziećmi w konkursie wzięły udział także: Ania Sławska, Kornelia Masternak, Emilka Kozłowska, Gabrysia Wasik i Maja Kozłowska. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem - pięknym tortem z napisem: "20 lat minęło".

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Pierwszy dzień wiosny

          • Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Tradycyjnie przygotował ją Samorząd Uczniowski z opiekunami: panią Wiesławą Siwonią i Justyną Maj. Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam wykonywali kartkę wiosenną, kolorowali Panią Wiosnę przygotowali Marzannę, by później klasy I-III mogły pójść ją "utopić" i poszukać zwiastunów wiosny, a po ciężkich poszukiwaniach rozpalić ognisko i usmażyć sobie kiełbaski. Natomiast klasy IV-VIII zgromadziły się w sali gimnastycznej. Tam uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Musieli wykazać się pomysłowośccią, projektując strój wiosny lub jej zwiastuna.  Wiele emocji wzbudziły zabawy sprawnościowe: rzucanie woreczkami do celu, skoki na skakance, kręcenie hula-hop, wyścigi z ping-pongiem na łyżce, bieg z woreczkiem na głowie, itp. Komisja zapisywała wyniki, a najbardziej utytułowana klasa została zwolniona z jednej dowolnej kartkówki. 

            Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę i wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.

             

            21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa- Dzień kolorowej Skarpetki. Dlatego też wszystkie dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz ucznowie klas I-III przyszły do przedszkola i szkoły w skarpetkach nie do pary na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

            Później same wykonały smaczne i zdrowe wiosenne kanapeczki.

            Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

            Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre