• Wyjazd do kina

• 20 marca nasi uczniowie wybrali się do kina Helios w Kielcach na kontynuację filmowego hitu "Cudowny chłopak. Biały ptak".

• Eliminacje do III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

• 19 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej dla młodzieży z klas siódmych i ósmych. Do udziału zgłosiło się 16 uczniów, którzy rywalizowali z rówieśnikami z kraju w formule online. Odpowiedzieli na czterdzieści pytań z zakresu ochrony powietrza i zmian klimatycznych.

• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 19 marca w naszej szkole został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym wzięli udział uczniowie z placówek w Piotrowie, Łagowie oraz Zbelutki. Nad prawdłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie:  mł. bryg. Damian Domański - przewodniczący, st. kpt. Marcin Pastuszka – sekretarz oraz pani Beata Szyszka – członek.

Wyniki prezentują się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):

1. Piotr Sławski – SP Zbelutka Stara

2.  Filip Masternak – SP Zbelutka Star

3. Oskar Adamczyk – SP Zbelutka Stara

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

1. Julia Pietrzyk – SP Piotrów

2. Wojciech Herbuś – SP Łagów

3. Szymon Szczykutowicz – SP Piotrów

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Bogdan Serwata (Branżowa Szkoła I Stopnia)

Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki pogratulował uczestnikom oraz zwycięzcom, a następnie przystąpił do wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród.

• ,,TAJEMNICZY ŚWIAT OWADÓW”

• Dnia 14.03 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie pod tytułem " Tajemniczy świat owadów", którego celem było zainteresowanie dzieci światem owadów. Spośród 105 zaprezentowanych prac z województwa świętokrzyskiego grupa sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce zdobyła II miejsce.

Laureatów konkursu przywitał starosta kielecki Mirosław Gębski, członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana Stefan Bąk oraz dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska, Zenon Pedrycz. Obecna była także kierownik Referatu środowiska - Dorota Skalska.

Prowadzący pogratulowali dzieciom i nauczycielom zaangażowania i wysokiego poziomu wykonanych prac. Jako przedstawiciele grupy Maja i Adaś odebrali nagrody rzeczowe w postaci gier i zabaw dydaktycznych.

Na koniec uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, był także słodki poczęstunek dla dzieciaków.

• Pasowanie na czytelnika

• 11 marca 2024r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji pasowania uczniów klasy I na czytelnika. Na tę okoliczność klasa VII wystawiła "Baśń z tysiąca i jednej nocy" pt. "Cudowna lampa Aladyna''. W rolę tutułowego Aladyna wcielił się Bartek Gacoń, jego matkę odegrała Karina Karwacka, księżniczkę zagrała Marika Rzadkowska, czarownikiem został Piotrek Czekaj, zaś Dżinem był Szymon Krakowiak. W roli sułtana zobaczyliśmy Filipa Kucę, którego dworzaninem był Filip Lasek. Przedstawienie urozmaiciły piosenki, m.in.: "Wspaniały świat''. W dalszej częsci uczennice z klasy V i VI zatańczyły turecki taniec.

Po części artystycznej części odbyło się pasowanie uczniów na czytelnika, które poprowadziła Nikola Kwiatek. Uczniowie Michał Łata i Brajan Kobryn podziękowali pisarzom i poetom za tworczość. Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki.