• Wizyta duszpasterska

• 5 marca naszą szkołę odwiedził szczególny gość - Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski. Został powitany przez całą społeczność uczniowską i pracowników szkoły. Duszpasterz udzielił zebrany błogosławieństwa oraz życzył zebranym wielu sukcesów.

• Standardy Ochrony Małoletnich

• Szanowni Państwo,

W Szkole Podstawowej w Zbelutce opracowano Standardy Ochrony Małoletnich w celu zapewniania bezpieczeństwa dzieciom oraz eliminowania potencjalnych zagrożeń. Dokument będzie dostępny dla zainteresowanych w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

• "ANTYMINA"

• Dziś naszą szkołę odwiedził raper Kolah, czyli pan Mirosław Kolczyk. Przeprowadził z uczniami warsztaty profilaktyczne w ramach programu "ANTYMINA".

Artysta przestrzegał uczniów przed eksperymentowaniem z środkami psychoaktywnymi i alkoholem. Podzielił się własnymi niełatwymi doświadczeniami życiowymi, by w ten sposób ostrzec młodych ludzi przed zażywaniem używek i narkotyków - był wplątany w świat przestępczy i zmagał się z własnymi słabościami i uzależnieniami. Przeszedł w życiu tak wiele, że teraz chce uświadamiać innych młodych ludzi przed śmiercionośną miną, jaką są narkotyki, alkohol czy dopalacze.

Język i sposób przekazu dostosowany był do wieku uczestników, co sprawiło, iż słuchali z ogromnym skupieniem i poruszeniem. Kolah swoją opowieścią uświadomił im, że nałogi niszczą nie tylko zdrowie, ale również relacje między przyjaciółmi, członkami rodzin, a w rezultacie naszą przyszłość. Słuchali  praktycznych wskazówek, jak nie dać się wysterować na minę,  jaką są uzależnienia.

Mirosław "Kolah" Kolczyk przekonywał, że warunkiem szczęśliwego życia jest uwolnienie się od używek, nienawiści, zniewolenia. Natomiast jego podstawą jest właściwie rozumiana wolność, głębokie więzi międzyludzkie, rodzina oraz zrozumienie sensu powołania do wzajemnej miłości płynącej od Boga oraz odkrycie prawdy, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny.  Dopełnieniem wykładu były utwory muzyczne, które również niosą wartościowy przekaz. Ta lekcja z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych uczniów i pomoże im podejmować właściwe decyzje, które mogą zaważyć na ich przyszłym życiu.

Dziękujemy pani Ewelinie Biesiadzie, kierownikowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagowie za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia, które zostało ufundowane ze środków Gminnej  Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

• Choinka 2024

• Na zakończenie nauki przed feriami, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w sobotę- 10 stycznia. Już od godziny 14 na parkiecie szalała najmłodsza część szkolnej społeczności. Dodatkową atrakcją wieczoru dla wszystkich najmłodszych miłośników choinkowej zabawy była maskotka misia polarnego. Druga część choinkowej zabawy należała do uczniów klas starszych. O godzinie 16 uczniowie klasy VIII w towarzystwie uczniów klasy VII zaprezentowali układ taneczny złożony z poloneza oraz belgijki. O oprawę muzyczną zadbał DJ, który przez kilka godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów W przygotowanie i uatrakcyjnienie zabawy włączyli się również rodzice naszych uczniów. Dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek. Choinka jak zwykle była wielkim przeżyciem dla dzieci i młodzieży naszej szkoły.