• Gminne obchody Święta Niepodległości

• 11 listopada, w sobotę uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przed nabożeństwem w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Łagowie zaprezentowali z rówieśnikami ze szkoły podstawowej w Piotrowie montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Następnie wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny.

Zdjęcia - pani Anna Kedziora

• Święto Niepodległości

• 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie klasy ósmej. Razem z nimi wystąpiła uczennica klasy II - Gabrysia Wasik, która wykonała kilka utworów wokalnych.

W programie artystycznym prócz piosenek znalazły się utwory liryczne o tematyce patriotycznej  oraz o trudnym życiu Polaków na emigracji. Ważną częścią oprawy artystycznej były kartki z wpisami uczniów naszej szkoły, za co kochają Polskę. Prace utworzyły flagę biało-czerwoną, a także stanowiły punkt wyjścia do rozważań o tym, czym dla młodych ludzi jest patriotyzm.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję "Kocham Polskę za...".

Zdjęcia - Filip Kuca kl.VII

Nagłośnienie - pani Patrycja Zbąska

• Zielone płuca Miasta i Gminy Łagów

• Nasza szkoła przyłączyła się do gminnej akcji „Twórzmy wspólnie zielone płuca Miasta i Gminy Łagów”, w ramach której posadziliśmy kolejne drzewa obok placu zabaw. Sadzonki zostały także przekazane uczniom, którzy wspólnie z rodzicami zasadzili małe drzewa na terenie swoich posesji. Dzieci posadziły buki zwyczajne, które mogą dożyć nawet czterystu lat!​​​​​​

Ci, którzy przyłączyli się aktywnie do akcji "Zielone płuca Miasta i Gminy Łagów", nadesłali do opiekunów Samorządu Uczniowskiego zdjęcia.

• Październik miesiącem zdrowia psychicznego

• Październik był w naszej szkole miesiącem zdrowia psychicznego. Uczniowie podczas zajęć z pedagogiem i psychologiem, dowiedzieli się czym jest zdrowie psychiczne, jak należy o nie dbać i kiedy oraz do kogo mogą zgłosić się o pomoc! Poznali również ważne numery telefonów takie jak – 116-111 (Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży). Na szkolnym korytarzu pojawiła się specjalna Skrzynka Zaufania, do której każdy może zgłaszać swoje problemy, zmartwienia oraz uwagi o tym, co dzieje się w szkole. Szkolna Skrzynka Zaufania powstała z myślą o uczniach, którzy szukają pomocy i wsparcia, jednak z jakiegoś ważnego dla siebie powodu, preferują napisać wiadomość. Dodatkowo dla klas I-VIII przeprowadzony został konkurs profilaktyczny pt. „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”, „Aktywne         i zdrowe spędzanie czasu wolnego”, w którym chętni uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na  temat zdrowego stylu życia, który ma znaczący wpływ na nasz komfort psychiczny. Oto lista laureatów szkolnego konkursu:

Klasy I-III: miejsce I Emilia Kozłowska, miejsce II Lena Bąk, miejsce III Julia Baran.

Klasy IV-VIII: miejsce I Martyna Forma , miejsce II Filip Masternak, miejsce III Karina Karwacka.

Dla nagrodzonych serdeczne gratulacje!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!

„Niech zdrowie i dobrostan psychiczny staną się naszym priorytetem”!