• Witajcie w naszej bajce :)

          • Dziś nasza szkoła zmieniła się w bajkową krainę. Korytarze i sale lekcyjne wypełniły się królewnami, wróżkami, uczniami słynnego Hogwartu, zwierzątkami, etc. Wszystko to z okazji Dnia Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada - to dzień urodzin Walta Disney'a. 

            My postanowiliśmy zaakcentować ten niezwykły dzień nieco wcześniej. Celem obchodów było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych baśni, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.

          • Ślubujemy!

          • 25 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. W tym ważnym dniu byli z nami przedstawiciele władz gminnych: Burmistrz Miasta i Gminy Łagów, pan Paweł Marwicki oraz kierownik Centrum Usług Wspólnych, pani Luiza Szyndlarewicz. 

            Pierwszaki przedstawiły piękny występ artystyczny, który przygotowała pani Wiesława Zieja. Prezentowali swoje umiejętności wokalne, rytmiczne oraz recytatorskie. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, że będą pilnie się uczyć i rozwijać swoje talenty. Na koniec dyrektor szkoły, pani Elżbieta Ginał dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów.  Potem przyszedł czas na upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Życzymy Wam wielu sukcesów i wspaniałych przygód w murach naszej szkoły!

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego została powołana Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników oświaty.

            W naszej szkole akademia odbyła się 16 października 2023 roku. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Elżbiety Ginał, która przywitała wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Łagów, pana Pawła Marwickiego oraz panią Barbarę Srokę, emerytowaną pracownicę naszej placówki. 

            Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II i III oraz VII i VIII pod kierunkiem pań Haliny Łuckiej i Katarzyny Gałki-Jędras. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wyhowanków. Na zakończenie odbyła się Gala Oskarowo-Jabłkowa, podczas której każdy z nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości otrzymał jabłko z dedykacją. 

            Po występie artystycznym głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy  Łagów, który życzył nauczycielom wytrwałości w dalszej pracy i sukcesów zawodowych.

          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniu 5 października uczniowie klas IV- VIII wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od przejazdu na PGE Stadion Narodowy. Pod opieką pana przewodnika przeszliśmy trasą Piłkarskie emocje. Wrażenia były niesamowite. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni stadionem (trybunami, szatnią piłkarzy, salą konferencyjną, a także warunkami sanitarnymi). Głównym punktem programu wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Po 2 godzinach eksperymentowania przeszli z przewodnikiem przez Krakowskie Przedmieście na Stare Miasto gdzie poznali wiele ciekawych historii i miejsc (m.in. Pałac Belwederski, Uniwersytet Warszawski, Kolumna Zygmunta)

            To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pomimo zmęczenia wszyscy wracali zadowoleni.

          • UWAGA KONKURS PLASTYCZNY- PORTRET BOHATERA Z KSIĄŻKI

          • Cel konkursu:

            -rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa;

            -mobilizacja uczniów do twórczego myślenia;

            -kształtowanie właściwych postawy i świadomości, że czytelnictwo to jedna z istotniejszych metod samokształcenia;

            -umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności plastycznych i wyrażenia wrażliwości artystycznej;

            Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – III

            Warunki uczestnictwa:

            -samodzielne wykonanie pracy plastycznej ;

            -prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np.: rysunek, malarstwo, akwarela, wycinanka, wyklejanka ,techniki mieszane i inne);

            format prac A-4;

            praca złożona na konkurs nie podlega zwrotowi;

            praca konkursowa musi być zaopatrzona w czytelną metryczkę (na odwrotnej stronie pracy), zawierającą informacje: bohater literacki, autor i tytuł książki, z której pochodzi oraz imię i nazwisko ucznia (autora pracy), klasa.

            Kryteria oceniania: pomysłowość, estetyka wykonania, samodzielność pracy

            Termin składania prac do biblioteki szkolnej do 5.11.2023, prace oceni komisja konkursowa.