• Rajd pieszy do Barda w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

• Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

W ramach aktywności uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w pieszym rajdzie do miejscowości Bardo. Po dotarciu do celu uczniowie złożyli hołd poległym żołnierzom przy pomniku na mogile. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na placu rekreacji za remizą OSP w Sadkowie.

Szczęśliwi i uśmiechnięci, bezpiecznie i w komplecie wróciliśmy do szkoły.

• #BiegFairPlayPKOl 2023

• Już po raz 3 nasza szkoła przystąpiła do akcji #BiegFairPlayPKOl. W biegu uczestniczyli uczniowie klas I- VIII. Bieg poprzedzony był pogadanką na temat zasad Fair Play w sporcie oraz rozgrzewką. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tej akcji, dobrze się przy tym bawiąc. Do zobaczenia za rok!

Grajmy fair, grajmy razem!

• Narodowe czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

• W sobotę 9 września pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie. To już dwunasta odsłona tego działania, a tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej pt.: "Nad Niemnem". Patronat nad tym wydarzeniem objęła para prezydencka. Prezydent RP Andrzej Duda skierował okolicznościowy list, zachęcając rodaków do wspólnego odczytywania tego pięknego, nastrojowego utworu.

Narodowe Czytanie zostało zorganizowane w remizie OSP w Łagowie. Licznie przybyli goście mogli wysłuchać fragmentów powieści Orzeszkowej przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Nasi przedstawiciele zaprezentowali sylwetki głównych bohaterów i wprowadzili w fabułę utworu. Po uczcie intelektualnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy.

Za rok lekturą Narodowego Czytania będzie "Kordian" Juliusza Słowackiego.

• Pierwszy dzwonek

• 4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

Pani dyrektor Elżbieta Ginał  powitała wszystkich zebranych w hali sportowej.
            Życzyła dzieciom i młodzieży sukcesów w nauce oraz tego, by dbali o relacje z rówieśnikami, zawierali przyjacielskie więzi
            w bezpiecznej szkole. Wszystkim pedagogom, uczniom i ich rodzicom życzyła wszelkiego powodzenia w pokonywaniu trudności oraz sukcesów, które będą powodem do dumy i satysfakcji. Przypomniała także, iż
            1 września przypadła rocznica wybuchu II wojny światowej. Społeczność szkolna uczciła poległych minutą ciszy.

Potem przyszedł czas na spotkanie z koleżankami i kolegami w klasach.

• Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

• Dnia 1 września bieżącego roku  w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci z nowo utworzonej grupy przedszkolnej, w których wzięło udział 18 dzieci wraz z opiekunami.

Głównym celem spotkania było zwiedzanie przedszkola , zapoznanie z nauczycielami, Regulaminem Pracy Przedszkola .Zabawy organizowane przez nauczyciela podczas zajęć otwartych  zachęcały dzieci  i rodziców do wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce  i sprzyjały przyjaznej atmosferze oraz lepszej adaptacji dzieci.