• Lato czeka!

• Po pełnym wyzwań i pracy roku szkolnym nadszedł czas upragnionego odpoczynku. Najpierw uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na mszy w kościele parafialnym w Zbelutce, a następnie o 9.00 społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli w uroczystym pożegnaniu ósmoklasistów oraz w podsumowaniu roku szkolnego 2022/2023. Dołączyli do nas w tym ważnym dniu zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Łagów, pan Zbigniew Meducki oraz proboszcz parafii w Zbelutce, ks. Andrzej Czajkowski.

Ósmoklasiści podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata, zaś rodzicom za wpsarcie i wychowanie. Pożegnali ich młodsi koledzy i koleżanki, życząc pomyślności na dalszym etapie edukacji. Następnie zostały podsumowane wyniki klasyfikacji rocznej. Wzorowi uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Pani dyrektor Elżbieta Ginał życzyła wszystkim udanych wakacji, zaś do absolwentów zwróciła się słowami Draya Mooney: "Popatrz na gwiazdy. Zobacz ich piękno. I w tym pięknie zobacz siebie."  Potem przyszedł czas na spotkanie z wychowawcami w klasach, rozmowy i pożegnania.

Drodzy uczniowie, życzymy Wam wspaniałych wakacji, wytchnienia od obowiązków szkolnych i wielu przygód! Do zobaczenia we wrześniu!

• Piechotą do lata...

• 19 czerwca 2023 roku uczniowie klasy ósmej z wychowawcą uczestniczyli w pieszym rajdzie na Święty Krzyż. W drodze towarzyszyli im rówieśnicy z Piotrowa z opiekunem. Był to czas na rozmowy, wspomnienia i podsumowanie pewnego etapu w życiu. Oby miejsce mocy, jakim jest góra Łysiec, dało Wam siłę do pokonywania kolejnych wyzwań, które staną przez Wami w życiu, drodzy Ósmoklasiści!

• Gminny Dzień Sportu

• 16 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych w Płuckach w ramach Dnia Sportu w Gminie Łagów i sportowego zakończenia roku szkolnego. Rywalizowali z uczniami szkół z Łagowa i Piotrowa. Odbył się turniej piłki nożnej, siatkowej, biegi oraz łucznictwo. W uroczystym otwarciu Dnia Sportu udział wzięli Dyrektor KOWR OT w Kielcach Pan Jacek Toś, Kierownik Wydziału Kształtowania Ustroju Rolnego i Gospodarowania Zasobem Pan Piotr Król, Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Łagów Zbigniew Meducki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łagowie Marek Bartkiewicz.

Sportowa rywalizacja przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci i dorośli świetnie się bawili.
            W  przerwie można było skosztować pieczonej na ognisku kiełbaski.

• Na muzycznym tropie

• W czwartek 15 czerwca naszą szkołę odwiedził zespół Pro Musica ze Starachowic, który przedstawił dzieciom muzyczną historię pod tytułem: "Czy to prawda, że dinozaury wyginęły?".  Był to bajkowy koncert z muzyką na żywo. Zebrani mogli zobaczyć instrumenty dęte: saksofon i puzon, posłuchać ich brzmienia i zapoznać się z ich budową.