• Egzamin na kartę rowerową

• 14 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się egzamin czwartoklasistów na kartę rowerową. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w obecności funkcjonariuszki Policji, aspirant Natalii Poloczek. Wszyscy ubiegający się o ten patent zdali, więc już w najbliższe wakacje będą pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Życzymy szerokości i przyczepności! A przede wszystkim wyobraźni podczas jazdy z zachowaniem przepisów.

• Wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach

• 2.06.2023 roku dzieci komunijne i rocznicowe wraz z Panią Dyrektor, Panią Katechetką, wychowawcami oraz rodzicami wzięli udział w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Najpierw odbyła się mszą święta w intencji dzieci, natomiast później Ojciec Przełożony Zmartwychwstańców opowiedział krótko o historii Sulisławic, a następnie oprowadził po znajdującej się obok sanktuarium starej drewnianej świątyni, w której obecnie znajduje się Izba Pamięci Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie". Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i zakupie pamiątek przyszedł czas na relaks podczas rejsu statkiem po Wiśle, wizytę w Muzeum Figur Woskowych oraz ciekawą lekcję botaniki u Marcina z Urzędowa - "Czary napary". Po dniu pełnym wrażeń wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domu.

• Pokaz alpak

• 5 czerwca uczniowie naszej szkoły mogli przywitać niecodziennych gości-2 cudne alpaki: Bolka i Lolka oraz kozła- Tomka. Dzieci spotkały się z alpakami na placu zabaw, wysłuchały informacji o ich zwyczajach. Bliski i naturalny kontakt z żywymi zwierzętami sprawił, że na twarzach dzieci pojawiły się radosne uśmiechy. Dzieci mogły karmić zwierzęta marchewką, pospacerować z alpaką no i oczywiście przytulać te łagodne, spokojne zwierzaki.

• Dzień Dziecka

• Jak co roku 1 czerwca odchodzimy w naszej szkole Dzień Dziecka. Dzień rozpoczął się od przemówienia, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Ginał, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia, rozdała słodkie upominki oraz życzyła wspaniałej zabawy.

Następnie rozpoczęły się liczne konkursy i zabawy, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Zostały rozegrane mecze w piłkę nożną oraz w piłkę siatkową. Przy placu zabaw zostało rozpalone ognisko, dzięki któremu dzieci mogły się posilić kiełbaską w przerwie od zabawy.