• "Czyste Góry Świętokrzyskie"

• W piątek, 21 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Czyste Góry Świętokrzyskie”. Sprzątanie rozpoczęli w miejscowości Orłowiny, poprzez Górę Kiełki aż do Sędka. Po przebyciu trasy na mecie czekał na uczniów poczęstunek oraz upominki przekazane przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Łagów Zbigniewa Meduckiego.

• Wycieczka VIII klasy

• 18 kwietnia 2023r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wyjeździe na kręgle w Kielcach. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym sportem, ale szybko połknęli bakcyla.

Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.  Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.

• Spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy

• Dziś naszą szkołę odwiedzili pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach - pani Magdalena Karwat-Kasińska, dyrektor PUP oraz doradcy zawodowi: Ewa Piotrowska-Szpara i Grzegorz Kot. Spotkali się z uczniami klasy ósmej, aby porozmawiać z nimi o tym, co jest istotne i co należy wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu własnej drogi dotyczącej planowania kariery.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to coroczne święto, które obchodzone jest 2 kwietnia na całym świecie.  Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W tym dniu, w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu, cały świat zapala się na niebiesko. W poniedziałek 3 kwietnia, w naszej szkole zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Przybliżono uczniom zagadnienia autyzmu poprzez projekcje filmów. Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania, dzięki którym mogli doświadczyć, jak odczuwają i odbierają świat osoby ze spektrum autyzmu. Wśród uczniów i nauczycieli dominował ubiór w kolorze niebieskim.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Im więcej będziemy wiedzieć o autyzmie, tym łatwiej będzie się nam wszystkim funkcjonować w społeczeństwie.