• Wiosna, ach to ty!

• Za nami Dzień Samorządu Uczniowskiego. Było wesoło, kolorowo, sportowo i bardzo kreatywnie. Stwierdzamy, że MACIE TALENT! No i czasem czyjaś twarz brzmi znajomo ;)

Uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki tradycyjnie wypędzali zimę i witali wiosnę na zewnątrz. Potwierdzamy - Marzanna już opuściła naszą szkołę.

• Dzień Samorządu Uczniowskiego

• 21 marca w Szkole Podstawowej w Zbelutce tradycyjnie będzie obchodzony Dzień Samorządu Uczniowskiego. W tym roku będzie on wyglądał następująco:

- pierwsze 3 godziny lekcyjne będą prowadzone przez uczniów;

- następnie po długiej przerwie klasy IV - VIII przechodzą do hali sportowej, gdzie odbędą się  programy pt.: ”Mam Talent” i „Twoja Twarz brzmi znajomo”. Zgłoszenia kandydatów do programów do poniedziałku 20 marca 2023 r. do pani J. Maj lub pani W. Siwoni;

- pokaz mody na najbardziej pomysłowy strój wiosenny;

- gry i zabawy sportowe (do konkurencji wybieramy po 1 osobie z klasy);

-klasy I - III tradycyjnie przegonią zimę, topiąc kukłę Marzanny, a nastenie zbiorą się przy ognisku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

• A może służby mundurowe?

• 15 marca 2023 roku uczniowie klasy ósmej udali się do Kielc na spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych, tj. policji i straży pożarnej. Wyjazd został zorganizowany w ramach doradztwa zawodowego. Wzięli w nim udział ósmoklasiści z terenu naszej gminy.

Pierwszą część prowadziły przedstawicielki Miejskiego Komisariatu Policji w Kielcach. Zapoznały młodzież z etapami rekrutacji przyszłych stróżów prawa, a także rodzajami służby w policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się film pokazujący działania antyterrorystów. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali pogadanki rzecznika prasowego Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, pani st.ogn. Beaty Gizowskiej, która przybliżyła im drogi dostania się do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Potem przyszedł czas na zwiedzenie jednostki pożarniczej przy ul. Sandomierskiej, gdzie jeden ze strażaków cierpliwie opowiadał uczniom o swojej pracy, a także o sprzęcie wykorzystywanym podczas różnych interwencji.

Prowadzący spotkania podkreślali jedno – aby dostać się do pracy w służbach mundurowych, trzeba z pomyślnym wynikiem złożyć egzamin dojrzałości (maturę) a ponad to z doskonałym czasem zdać test sprawności fizycznej.

Dziękujemy przedstawicielom Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej za świetne spotkanie, które z pewnością pomoże młodzieży w wyborze dalszej drogi ksztacenia.

• Wyjazd do parku trampolin

• 13 marca 2023 uczniowie z klas I,II,III oraz VI wzięli udział wyjeździe do parku rozrywki ,,Flay Sky''. Na uczniów czekało wiele atrakcji, takich jak trampoliny, zjeżdżalnie, zabawy w bawialni.