• Pasowanie na czytelnika

• 1 marca 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników. Na tę okoliczność uczniowie z klasy VI z aktywu bibliotecznego przedstawili bajkę na podstawie książki Janiny Porazińskiej pt.,,Szewczyk Dratewka''. W rolę szewczyka wcielił się Bartek Gacoń, królewnę zagrała Marika Rzadkowska, narratorem był Piotr Czekaj, czarownicą Nikola Kwiatek, damy dworu to Karina Karwacka i Karolina Zdyb.  Odtwórcami ról zwierząt byli: Michał Łata, Filip Lasek, Filip Kuca i Brajan Kobryn. Artyści zaśpiewali piosenkę o szewczyku, w której przypomnieli, jak ważna jest czytanie w życiu każdego człowieka. Przedstawienie wzbogacił występ czarownic w wykonaniu uczennic z klasy IV. Na koniec pasowania uczniowie klasy I pięknie zdali egzamin ze znajomości bohaterów bajek i baśni. Na koniec złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki.

• Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Państwo!

Dyrektor SP w Zbelutce informuje o rozpoczęciu rekrutacji do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2023/24.

Wnioski są dostępne na stronie szkoły (poniżej) lub u wychowawców przedszkola.

Zapisów można dokonać w szkole w godz. 8.00- 13.00, natomiast wnioski pobrane ze strony szkoły należy dostarczyć w godz. 8.00- 15.00.

• Zabawa choinkowa

• Dopiero witaliśmy nowy rok szkolny, a tu już przyszedł czas na podsumowanie pierwszego półrocza. Zanim jednak rozpoczęły się ferie, w naszej szkole odbyła się tradycyjna zabawa choinkowa. Podczas balu uczniowie klasy ósmej zaprezentowali przygotowany układ taneczny do melodii poloneza i belgijki. Ich występ został nagrodzony brawami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zabawy. Wszystkim uczniom życzymy udanych ferii i bezpiecznego odpoczynku. Ładujcie baterie na nowe półrocze!

• Party loading

• Ostatni tydzień przed feriami uczniowie i rodzice pracowali w pocie czoła nad przygotowaniem zabawy choinkowej. Stan oceniamy na  zaawansowany :) Level - 10, poziom - hard ;)