• Lekcja w obiektywie

• Uczniowie klasy siódmej wybrali się na lekcji plastyki na wycieczkę, aby podziwiać piękno przyrody i odkrywać najciekawsze miejsca w naszej okolicy. Oprócz obserwacji otaczającej przyrody wykonali serię zdjęć w ramach projektu "Edukacyjna Sieć Antysmogowa".  Realizowali tym samym działanie pod nazwą "Pusta klasa", które polega na aktywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Polowanie obiektywem na piękne widoki zaowocowało wystawą ich prac.

• "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

• Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Zbelutce.

2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie kartki bożonarodzeniowej z różnorodnych materiałów techniką dowolną.

3. Cele konkursu:

Zachęcanie do współnej zabawy z kolorem, wyobraźnią i tworzenia małych arcydzieł.

Popularyzacja działań plastycznych jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Prezentacja wytworów swojej pracy jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.

Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Doskonalenie umiejętności redagowania życzeń świątecznych.

4. Zasady uczestnictwa w konkursie: każdy uczestnik zgłasza jedną kartkę bożonarodzeniową . Przy ocenie prac brane będą pod uwagę ; orginalność, pomysłowość , wkład pracy. Do karty dołączone są dane autora; imię, nazwisko, klasa. Prace oceni komisja konkursowa w dwóch kategoriach wiekowych I-III, IV-VIII

Komisja oceni prace:

- prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę,

- charakteryzujące się oryginalnymi pomysłami,

- wykonane samodzielnie,

Oceniana będzie również estetyka i efekt wizualny.

5. Miejsce i termin składania prac: Biblioteka szkolna do 20.12.2022.

Ogłoszenie wyników styczeń 2023

Za udział w konkursie przewidziano nagrody i dyplomy.  Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy wszystkim przyjemnej pracy twórczej, ciekawych i oryginalnych pomysłów.

Bibliotekarz G. Lisińska

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

W naszej szkole została przygotowana gazetka okolicznościowa, na któej przedstawiono historię tego dnia, różne plakaty oraz Szkolny Dekalog Człowieka Życzliwego.

Cała społeczność szkolna swą radość i entuzjazm wyraziła poprzez żółte akcenty w ubiorze, a także dzięki kotylionom z hasłem "Jestem życzliwy". Na korytarzach pojawiły się kartki z sentencją na dobry dzień oraz miłe pozdrowienia, którymi można było podzielić się z wybranymi osobami.

Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych i zachęcajmy do czynienia dobra codziennie - nie tylko od święta.

Organizatorzy akcji: Samorząd Uczniowski oraz Rzecznik Praw Ucznia.

• „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”

•       Pod takim hasłem rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości w naszej szkole w dniu 10 listopada 2022r.

O godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie uczniowie klasy VII przypomnieli niektóre fakty z historii naszego kraju. Recytowali wiersze
            i śpiewali pieśni historyczne tworząc alfabet „Niepodległa” historie Polski która była trudna, ale i piękna ze wskazaniem treści historycznych. Do śpiewu pieśni patriotycznych włączyli się uczniowie pozostałych klas
            i nauczyciele. Zaśpiewano „Rotę”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada” i inne. Zakończono uroczystości pieśnią „Pieśń o Wodzu Miłym”

Naród, który nie szanuje swojej przeszłości.

Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

• W ławce ze Shrekiem

• 28 października nasza szkoła zmieniła się w bajkową krainę.  Samorząd Uczniowski zorganizował dzień ulubionej postaci fikcyjnej. W zabawie wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Przebrali się za ulubionych bohaterów bajek i filmów. Na szkolnych korytarzach można było spotkać między innymi: wróżki, księżniczki, kota w butach, Czerwonego Kapturka czy Shreka. Dzień zakończyliśmy bajkowym balem, w którym każdy chętnie wziął udział. W końcu nie zawsze jest okazja zatańczyć w parze z księżniczką czy z Anią Shirley.