• Smog? Nie, dziękuję.

• W związku z udziałem naszej placówki w projekcie „Edukacyjna Sieć Antysmogowa” na ścianie od strony parkingu został zamontowany czujnik smogu oraz tablica LED do wyświetlania wyników pomiaru. Teraz każdy, kto zawita do naszej szkoły może sprawdzić na przykład  aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz.

ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza, który jest realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Najważniejszym celem tego projektu jest edukacja dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz społeczności lokalnej z zakresu przyczyn powstawania smogu, jego wpływu na zdrowie oraz w obszarze ochrony czystości powietrza. Dzięki projektowi możemy wspólnie zastanowić się, co jesteśmy w stanie zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

• „Miej serce i patrzaj w serce”

• W sobotę 3 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. To już jedenasta edycja tej akcji, podczas której czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Najpierw młodzież z klasy siódmej i ósmej zgromadziła się w bibliotece w Zbelutce, gdzie uczestniczyli w odczytywaniu wybranych utworów, a następnie reprezentanci naszej placówki wystąpili podczas gminnego spotkania, zorganizowanego w remizie OSP w Łagowie. Można było wysłuchać  m.in. „Powrotu taty”, „Pani Twardowskiej” czy „Świtezianki” – utworów, które znajdują się na liście lektur obowiązkowych w szkole podstawowej.

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie. Zbiór poezji zapoczątkował w Polsce romantyzm. Rok 2022 - w związku z dwustuleciem wydania zbioru - obchodzony jest jako Rok Romantyzmu Polskiego. Para prezydencka ogłosiła, iż za rok narodową lekturą będzie powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

• Laboratoria Przyszłości

W ramach programu publiczne szkoły podstawowe otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych,  technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Dzięki otrzymanemu wsparciu w Szkole Podstawowej w Zbelutce pojawiła się drukarka 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie.

Szkoła w ramach programu zakupiła nowoczesny sprzęt w kwocie 60 000 zł.

W 2021r. w ramach otrzymanego wsparcia został zakupiony następujący sprzęt:

KLOCKI KONSTRUKCYJNE KORBO PLATFORMS 100

KLOCKI KONSTRUKCYJNE KORBO EDU + CONCEPT

DRUKARKA 3D EDUTECH

PAKIET 3: INŻYNIER BLOCKS Z KSIĄŻKĄ

KODOWANIE ROZSZERZONE KORBO Z KSIĄŻKĄ

KORBO PLATFORMS 100 SZT

LAPTOP DO DRUKARKI 3D

FILAMENTY FLASHFIL 20

MIKROKONTROLER Z CZUJNIKAM

LUTOWNICA Z AKCESORIAMI

APARAT Z FUNKCJĄ KAMERY FULL HD

STATYW DO APARATU KAMERY TELEFONU

OŚWIETLENIE STUDYJNE

MIKROFON KIERUNKOWY

MIKROPORT Z AKCESORIAMI

GIMBAL DO APARATU I KAMERY

ROBOT EDUKACYJNY Q-SCOUT Z PLANSZAMI I AKUMULATORAMI

ROBOT EDUKACYJNY Q-SCOUT Z MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI

GOGLE VR 4 PAKIET

LICENCJA - 3 LATA GOGLE VR

Zakupiony sprzęt pozwoli poprzez zabawę rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów. Szkoły zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwiania umiejętności.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• Powrót po wakacjach do szkoły jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem – tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. 1 września uczniowie naszej placówki najpierw uczestniczyli we mszy świętej, a o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek.

Pani dyrektor Elżbieta Ginał  powitała wszystkich zebranych w sali gimnastycznej, a szczególnie dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, które po raz pierwszy przyszły do naszej szkoły. Życzyła podopiecznym, by odkrywali swoje zainteresowania i pasje, a przede wszystkim spełnienia marzeń i planów w bezpiecznej i przyjaznej szkole. Wszystkim pedagogom, uczniom i ich rodzicom życzyła wszelkiego powodzenia w pokonywaniu trudności oraz sukcesów, które będą powodem do dumy i satysfakcji.

1 września to ważna data ze względu na naszą historię – dziś przypada również 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Społeczność szkolna uczciła minutą ciszy poległych podczas tego największego konfliktu w dziejach ludzkości.

• Wnioski w sprawie stypendium szkolnego

•         Centrum Usług Wspólnych Gminy Łagów informuje rodziców (opiekunów prawnych), że od 01.09.2022 r. będą wydawane wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023.
                    Wnioski można pobrać w Centrum Usług Wspólnych Gminy Łagów ul. Rynek 62 II piętro pokój 52 a także na stronie internetowej www.cuw.lagow.biuletyn.net.
                   Wypełnione wnioski wraz z kompletem załączników będą przyjmowane od 01.09.2022 r. do 15.09.2022 r. w godzinach:
                         Poniedziałek 8.00 – 14.30
                         Wtorek 8.00 – 17.00