• Sukces Filipa Masternaka

• Znakomity występ Filipa Masternaka ucznia SP Zbelutka trenującego karate w sekcji SP Raków w Klubie Karate Kyokushin Chikara. W sobotę 07.05.2022r odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Gór Świętokrzyskich w Suchedniowie. Z Suchedniowa oprócz doświadczenia i motywacji Filip Masternak przywiózł 1 miejsce .

Należy zaznaczyć fakt, że to dopiero początek drogi karate młodego zawodnika.

• 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość szkolna związana z 231 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Uroczysty sposób obchodzenia świąt narodowych, uczy młodych ludzi poszanowania dla historii i tradycji. Dlatego, aby upamiętnić ten dzień, uczniowie klasy 5 przygotowali występ wraz z prezentacją multimedialną o patriotycznej wymowie.

Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne. Była to niewątpliwie dla wszystkich zgromadzonych lekcja historii i patriotyzmu. Uroczystość zakończyła krótką przemowa pani dyrektor Elżbieta Ginał.

• Dzień Ziemi oraz Dzień Książki

• 22 kwietnia uczniowie klasy VII zaprezentowała krótki występ artystyczny z okazji Dnia Ziemi. Przedstawili w jaki sposób dbać o naszą planetę dodatkowo i jakie mogą być konsekwencje złego postępowania. Dodatkowo zaśpiewali dwie piosenki o tematyce ekologicznej.

W drugiej części uczniowie klasy V przedstawili inscenizacji pt.” Z książką przez epoki - pokaz mody książkowej”- zabawna inscenizacja przedstawiająca w oryginalny sposób historię książki.