• Kiermasz wielkanocny

• W czwartek 7 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyli w gminnym kiermaszu wielkanocnym organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury. Nasi uczniowie podtrzymują wielkanocne tradycje. Wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor wykonali stroiki oraz wiele innych niezwykłych świątecznych ozdób. Wszystkie ozdoby były wykonane własnoręcznie z niezwykłą starannością.

Kiermasz był miłym wprowadzeniem w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

• Niecodzienna lekcja pt."Poczuj chemię do fizyki"

• W dniu 30 marca powitaliśmy w naszej szkole Grupę Zelektryzowani. Zaprezentowali uczniom występ pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Podczas pokazu młodzież uczestniczyła w niecodziennych pokazach z fizyki i chemii, zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan, itp.), w ciekawych zjawiskach z fizyki oraz uczestniczyli w konkursach wiedzy oraz w konkurencjach zręcznościowych.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 28.03.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowanym Przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów przy udziale Komendy Miejskiej PSP w Kielcach. W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali: Sandra Masternak, Kacper Piotrowicz, Weronika Rycąbel z klas starszych oraz Alicja Wiącek, Kacper Kargul, Michał Biesiada z klas młodszych. Alicja Wiącek zajęła pierwsze miejsce w kategorii I-IV i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych w Kielcach.

Gratulujemy!

• Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

• 23 marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia „Pasowanie uczniów klasy I na czytelników''. Na tę okoliczność uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie na motywach Baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Artyści zaśpiewali „Ach! Calineczko'”, „My cię ocalimy”, „To ja Calineczka”. Po przedstawieniu uczniowie klasy I odpowiedzieli na pytania dotyczące baśni, poznali „Życzenia książki”. W nagrodę otrzymali dyplom czytelnika. Na zakończenie Marika Rzadkowska i Wiktor Włodarczyk zatańczyli przepięknie rumbę.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Uczniowie klas IV- VIII w dniach 21.03, 22.03 wyjechali do kina Helios w Kielcach. Wyjazdy zostały zorganizowane z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, który w szkole obchodzimy, jako Dzień Samorządu Uczniowskiego.