• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

• W dniu 25 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8.00 rozpoczęła się msza święta w kościele, o 9.00 rozpoczęło się ogólne spotkanie, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Ginał wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Po tym uczniowie przeszli do klas gdzie odbyło się spotkanie z wychowawcami i wręczenie świadectw dla wszystkich uczniów.

Życzymy miłych i bezpiecznych wakacji

• Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

• 24 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej w Zbelutce o godzinie 10 odbyła się uroczystość z okazji ukończenia szkoły przez klasę ósmą. Przybili na nią rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Rozpoczęła się polonezem w wykonaniu absolwentów. Następnie złożono ślubowanie oraz przedstawiono krótką inscenizację, w której podziękowano za trud i pracę nauczycielom oraz rodzicom. Potem nastąpiło rozdanie nagród oraz dyplomów ukończenia szkoły. Pan burmistrz Paweł Marwicki wręczył stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie dwóm uczennicom: Roksanie Łata (średnia 5.4) oraz Klaudii Czechowskiej (średnia 5.1). Złożył również życzenia. Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Ginał pogratulowała uczniom klasy VIII ukończenia szkoły, życząc równocześnie dobrego wyboru szkół oraz udanych i bezpiecznych wakacji. Podziękowała rodzicom za zaangażowanie na rzecz szkoły, a panu burmistrzowi za dotychczasową współpracę, której efektem będzie oddanie niebawem do użytku hali sportowej oraz nowych sal lekcyjnych.

• Sukcesy naszych uczniów

• W bieżącym roku szkolnym 2020/21 uczniowie Szkoły Podstawowej ze Zbelutki realizowali swoje zainteresowania, rozwijali pasję, talenty taneczne i sportowe. 13 czerwca uczniowie z klas VI, VII i VIII pod opieką pań Lisińskiej i Zbąskiej wzięli udział w meczu charytatywnym. Udział w pikniku dla Bartusia Przychodzkiego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni uczy  empatii i wrażliwości. Nasi sportowcy dzielnie prezentowali swoje umiejętności piłkarskie.                                                                                                                18 czerwca uczniowie naszej szkoły  Natalia Ździebło, Marika Rzadkowska, Wiktor Włodarczyk, Weronika Rzadkowska zaprezentowali się na pokazie podsumowującym sezon Akademii Tańca Kamili Drezno z Kielc. Młodzi tancerze przedstawili efekty ciężkiej pracy w wyćwiczonych układach choreograficznych. Propagują aktywne formy spędzania czasu, jaką jest taniec. Na uwagę zasługują sukcesy naszych uczniów wicemistrzostwo okręgu świętokrzyskiego w standardzie i II wicemistrzostwo w  latino Mariki Rzadkowskiej i Wiktora Włodarczyka. Weronika Rzadkowska zdobyła mistrzostwo okręgu świętokrzyskiego w kat.8-9 lat natomiast Natalia Zdziebło pięknie prezentowała się, jako solistka. Uczniowie reprezentują naszą szkolę w konkursach tanecznych oraz osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

• Zbiórka charytatywna

• Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej w Zbelutce w dniach 10-11 czerwca 2021 przeprowadził zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Podopiecznego  Fundacji Krwinka  Szymona Ciapary. U chłopca zdiagnozowano limfohistiocytoze hemafagocytarną ciężką chorobę hematologiczną, która upośledza układ immunologiczny.Zebrano 1325 zł i 77 groszy. Nakrętki uczniowie zebrali dla Krystiana Sobieraja, Podopiecznego Fundacji Dzieciom - Zdążyć z pomocą .

• Karta rowerowa

• W dniu 15 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej z Zbelutce odbył się egzamin na kartę rowerową. Ze względu na panującą w ciągu ostatniego czasu pandemię, w tym roku do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV, V oraz VI. 27 uczniów zdało pozytywnie test teoretyczny i egzamin praktyczny dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego oraz przejechaniu wyznaczonej trasy. Na torze przejazdu rowerem, pod opieką asp. Natalii Poloczek, uczniowie wykazali się umiejętnościami manewrowymi takimi jak: slalom między pachołami, jazda po torze ósemki czy przejazd po wąskim podeście. Egzamin przebiegł w miłej i spokojnej atmosferze.

Dodatkowo dzięki uprzejmości asp. Poloczek uczniowie klasy I mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Funkcjonariuszka  uświadomiła  dzieciom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Pozytywnym zaskoczeniem dla nich była możliwość zobaczenia przedmiotów (rekwizytów), które są niezbędne w pracy policjanta: kajdanki, lizak, kamizelka. Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Liczymy, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.