• XXIX Tydzień Kultury Języka

• Od 15 do 20 marca br. odbędzie się XXIX Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Motywem przewodnim imprezy w tym roku jest hasło: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”.

Planowane przez Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK oraz Kieleckie Towarzystwo Naukowe wydarzenie ma na celu kształtowanie świadomości językowej i propagowanie kultury języka ojczystego, ogląd najmłodszej polszczyzny, wszechstronną analizę języka młodzieżowej awangardy jako świadectwa zmian nie tylko językowych, ale także społeczno-kulturowych. TKJ został pomyślany jako działanie umożliwiające włączenie młodzieży z całego województwa świętokrzyskiego do aktywności naukowych, edukacyjnych i popularyzujących wiedzę.

Tegoroczne Święto Polszczyzny będzie realizowane jako ponadregionalna debata naukowa (seminaria, wykłady, panele dyskusyjne) nad stanem współczesnej młodomowy (języka młodzieżowego) i jej wpływem na język ogólnopolski oraz na kulturę współczesną. Młodzież weźmie udział w obserwacji młodomowy i zaprezentuje wyniki swoich spostrzeżeń w wybranej przez siebie formie (młodzieżowe konferencje, prezentacje, konkursy, warsztaty, dyskusje, miniprojekty, slamy, turnieje i inne).

Szczegółowe informacje na stronie: https://ilij.ujk.edu.pl/xxix-tydzien-kulturyjezyka/

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

• Konkurs plastyczny “Wielkanocna kartka”

• Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka wielkanocna".

Celem konkursu jest:                                                                                                                                                  - wyłonienie najlepszego projektu kartki reprezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Wielkanocnych. Propagowanie tradycji, symboliki i obrzędowości świąt.

Konkurs obejmuje następujące grupy wiekowe:

• klasy 0- I-III

• klasy IV-VI

• klasy VII - VIII

1. Uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę w formacie A4 (kartka złożona w dowolny sposób), która może łączyć różne techniki i materiały. Do dekoracji należy wykorzystać zewnętrzną część kartki. Do pocztówek można dołączyć wkładkę z samodzielnie ułożonymi życzeniami, co będzie dodatkowym atutem. Wszystkie zgłoszone na konkurs kartki wielkanocne przekazane do biblioteki szkolnej, zostaną zaprezentowane na wystawce.

2. Prace uczestników należy dostarczyć do szkoły w terminie do 30 marca.

3. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 kwietnia.

4.Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

5. Praca powinna być opisana imię, nazwisko, klasa.

• Wszystkie dzieci kochają zimę

• W dniu 5.03.2021r. uczniowie klasy II w Szkole Podstawowej w Zbelutce przygotowali i przedstawili przedszkolakom i uczniom klas I i III inscenizację związaną z zimą. Zanim uczniowie obejrzeli przedstawienie najmłodsi zabawili się w odgadywanie zagadek o tematyce zimowej, następnie obejrzeli występ składający się z wierszy, piosenek oraz głównej postaci bałwanka. Nad przygotowaniem młodych artystów czuwała wychowawczyni klasy II Wiesława Zieja.

• Rekrutacja do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/22 w Szkole Podstawowej w Zbelutce

• Do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Zbelutce może być przyjęte dziecko, które:

1. W roku 2021 kończy 3 lata( urodzone w roku 2018)

2. W roku 2021 kończy 4 lata ( urodzone w roku 2017)

3. W roku 2021 kończy 5 lat (urodzone w roku 2016)

Do oddziału przedszkolnego(kl. 0) w Szkole Podstawowej w Zbelutce może być przyjęte dziecko, które w roku 2021 kończy 6 lat (urodzone w roku 2015)

Na podstawie zgłoszenia złożonego przez rodziców będą przyjmowane dzieci do klasy I.

Wnioski o przyjęcie dziecka do punktu i oddziału przedszkolnego są dostępne w sekretariacie szkoły i u Pań z przedszkola. Należy je składać zgodnie z załączonym harmonogramem.

Zarządzenia do rekruracji znajdują się ponieżej w załącznikach.