• Lekcja historii

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Zbelutce podczas lekcji historii omawiając temat ,,Żołnierze niezłomni" złożyli hołd śp st strz Piotrowi Danek.

Na cmentarzu parafialnym przy grobie żołnierza Armii Krajowej poznano historię żołnierzy , którzy nazywani są również żołnierzami wyklętymi czy potępionymi.

• Egzamin ósmoklasisty

W dniach 25,26 i 27 maja br. uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki egzaminu będą ogłoszone 2 lipca br. Zaświadczenie o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 9 lipca 2021 roku.

• Święto Rodziny

26 maja w Oddziale 0 i Punkcie przedszkolnym obchodziliśmy Święto Rodziny. Na uroczystym występie z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci zaprezentowały wypełniony okolicznościowymi wierszami i piosenkami program artystyczny.

Kochana Mamo, kochany Tato

dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,

że nas kochacie, że o nas dbacie,

• Harmonogram powrotu do szkoły

Od 17 maja br. w systemie hybrydowym naukę stacjonarną realizować będą uczniowie klas IV- VIII w następującym porządku:

• poniedziałek, wtorek, środa- klasy VI, VII;
            • czwartek, piątek, poniedziałek (24.05.)- klasy IV, V, VIII.

W dniach 25-27 maja odbędzie się egzamin ósmoklasisty- brak zajęć lekcyjnych.

• Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

• Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki- doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Uczniowie klasy zero tworzyli własną książkę. Celem działań było rozbudzenie zainteresowań technicznych związanych z procesem tworzenia książki, rozwijanie kompetencji społecznych związanych ze znajomością zawodów takich jak; autor, ilustrator, wydawca, redaktor, drukarz. Klasa I odwiedziła bibliotekę , gdzie poznała układ książek, katalog, zasoby szkolnej biblioteki.

• Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole, Dzień Ziemi’’. Na tę okoliczność podjęliśmy szereg inicjatyw mających na celu promowanie i aktywne działanie dla dobra Ziemi. Uczniowie wzięli udział w akcji sprzątania. Młodsze dzieci uczestniczyły w pogadankach „Jak zamierzasz uratować planetę?”. Przypomniano dobre nawyki np.: używaj mniej energii, wytwarzaj mniej odpadów, chroń gatunki roślin i zwierząt zagrożone wyginięciem. Dzieci zapoznały się z terminem recykling oraz z segregacją śmieci.

• Rozbudowa naszej szkoły

Prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Starej Zbelutce realizowane są zgodnie z harmonogramem. Sądząc po zaawansowaniu prac, można pokusić się o bardzo pozytywne spojrzenie w przyszłość tej inwestycji. Nowy obiekt nabrał już niemal finalnego kształtu. Uczniowie klas I-III, wróciwszy do szkoły po długiej nieobecności, zostali miło zaskoczeni wprowadzonymi zmianami.

• Wyniki konkursu "Kartka Wielkanocna"

Wyniki konkursu bibliotecznego ,, Kartka Wielkanocna''

Kategoria:

kl 0 Natalia Łata

kl I-III Wiktoria Wieczorek

kl IV-VI Bartek Gacoń

Udział: Lena Stępień, Karolina Kołbuc, Emilia Wieczorek, Karol Bęben.

• Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

Szanowni Państwo

Od poniedziałku 22 marca br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 11 kwietnia zostaje przedłużone nauczanie zdalne dla uczniów klas IV- VIII. Punkt i Oddział Przedszkolny funkcjonują bez zmian.

W związku z zaistniałą sytuacją zmodyfikowane zostały przerwy śródlekcyjne:

• XXIX Tydzień Kultury Języka

Od 15 do 20 marca br. odbędzie się XXIX Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Motywem przewodnim imprezy w tym roku jest hasło: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”.

Planowane przez Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK oraz Kieleckie Towarzystwo Naukowe wydarzenie ma na celu kształtowanie świadomości językowej i propagowanie kultury języka ojczystego, ogląd najmłodszej polszczyzny, wszechstronną analizę języka młodzieżowej awangardy jako świadectwa zmian nie tylko językowych, ale także społeczno-kulturowych. TKJ został pomyślany jako działanie umożliwiające włączenie młodzieży z całego województwa świętokrzyskiego do aktywności naukowych, edukacyjnych i popularyzujących wiedzę.

• Konkurs plastyczny “Wielkanocna kartka”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka wielkanocna".

Celem konkursu jest: - wyłonienie najlepszego projektu kartki reprezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Wielkanocnych. Propagowanie tradycji, symboliki i obrzędowości świąt.

• Wszystkie dzieci kochają zimę

W dniu 5.03.2021r. uczniowie klasy II w Szkole Podstawowej w Zbelutce przygotowali i przedstawili przedszkolakom i uczniom klas I i III inscenizację związaną z zimą. Zanim uczniowie obejrzeli przedstawienie najmłodsi zabawili się w odgadywanie zagadek o tematyce zimowej, następnie obejrzeli występ składający się z wierszy, piosenek oraz głównej postaci bałwanka. Nad przygotowaniem młodych artystów czuwała wychowawczyni klasy II Wiesława Zieja.

• Tłusty czwartek

Jak tradycja stara każe

w domu, szkole, biurze, w barze,

wszędzie pączek dziś króluje,

każdy chętnie go smakuje.

Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,

wszędzie pączek dzisiaj z nami.

Dziś kalorii nikt nie liczy,

wszędzie moc pysznych słodyczy.

W Tłusty Czwartek przez dzień cały

słodkim królem-